• Süt Tozu Üretim – Süttozu Üreticileri – Süt Tozu Özellikleri

  SÜT TOZU ÜRETİMİ
  Süt Tozu Üretim – Süttozu Üreticileri – Süt Tozu Özellikler
  Süt Tozu yağ istenen vermek için süt yağı için  Hesaplayıcı
  Süt Tozu Üretim Maliyeti tahmini hesaplama
  Tüm Süt Tozu Şartnamesi
  Yağsız Süt Tozu Şartnamesi (Orta Isı)
  Peynir Altı Suyu Tozu Şartname
  Süt Tozları İmalat – Süt Tozu Üretim süreci açıklaması
  Sprey Kurutma süt tozu üretim süreci sıvı süt (yağsız süt tozu, süt tozu, yağ dolu süt tozu, ayran tozu, peynir altı suyu tozu, krema tozu, peynir tozu, demineralize peyniraltı suyu tozu, peynir altı suyu proteini konsantresi) ile başlar
  Süt Tozu Üretimi
  Fabrikada vardıklarında Çiğ süt sıcaklığı, hijyeni, antibiyotikler, su toplama ve tağşiş için test hızlıdır.
  Kabulu üzerinde süt işleme tesisinde bir silo depolama tankına pompalanır ve C ve genellikle 5 C’nin altında 7 altındaki sıcaklıklarda yapılan
  Çiğ süt Yağ ve Katı değil Fat (SNF) içeriği ve tipik olarak% 3.5 ve% 4.5 yağ ve% 8 ila% 9% 12.5 tipik Toplam Katılar vererek SNF değişen vardır. Gelişmekte olan ülkeler süt katıları genellikle daha düşüktür ve bakım maliyetleri / verimleri planlı bir yüksek hacimli süt üretim tesisi için doğru hesaplanır sağlamada alınmalı ve size çok detaylı verim tablo hazırlayın. Önermek, görüntülemek için yukarıdaki linke hesap makinesi kullanımı yıllık süt tozu üretimi verimi ve süt tozu karlılık% 0.1 protein veya nem değişiminin etkisi.
  Süt, çoğunlukla süt çiftlikleri veya süt toplama istasyonlarından izolasyonlu tankerlerle toplanır. Toplama öncesinde sürücü süt istenilen kalitede sağlamak için kalite ve ölçüm testleri yürütecek.
  Bazı ülkelerde çiğ süt karıştırılması üretken ve ilgili yüksek marka riski nedeniyle tesislerin kurulması küresel çapta faaliyet gösteren şirketler için gerçek bir engeldir.
  Çiğ süt üretim tesisi geldiğinde genellikle kurutma sprey yağ içeriği standardizasyonu önce etkinleştirmek için krema ve yağsız süt ayrılır. Yüksek hacimli üreticileri işlenecek süt doğru yağ% vermek için yağsız geri satıriçi “standomat” dozlar krem kullanarak bu krem Yağ standardizasyonunun otomatik olacaktır.
  Özellikle ABD’deki bazı yüksek hacimli bitkiler de verimi maksimize etmek ve tutarlı bir kalite vermek için SNF içeriği standartlaştırmak.
  Süt tozlarının mikrobiyal kalitesi çok önemlidir ve önceki ısıl işleme bacto-fugation veya mikrofiltrasyon ya tarafından sporlu bakterilerin% 99.9 çıkarmak işleme bu erken aşamada mümkündür.
  Bu, bu aşamada eklemeyin maliyeti nedeniyle öncelikle bir ideal bir sonraki aşamada ancak birçok işlemciler.
  Her iki süreç (eğer gerekli ise) süt ilk olarak ayrılır ve sonra yağsız süt kısım bakteriler yok sahiptir ve pastörize krema yüksek ısı ve süte geri gerektirir
  Bu ESL süt (Uzatılmış Raf Ömrü) için kullanılan bir yöntemdir. Bebek Formula gelişmekte olan ülkelerde faaliyet bitmiş produt kalitesini sağlamak için Baktofüj veya mikrofiltrasyon bitki kullanmalısınız üretmektedir.
  Süt yüksek sıcaklık kısa zamanda en az 72 C, ısıtma ve (eşdeğer sıcaklık / zaman kombinasyonu kullanılabilir), en az 15 saniye süreyle bu sıcaklıkta veya yukarıda tutarak (HTST) pastörize olduğunu. En yüksek hacimli sıvı süt tesislerinde artık insanlarda Crohn hastalığı neden olabilir HARİTA olası sağkalım üzerinde bir önlem olarak 25 ila 35 daha yüksek tutma süresi ile çalışır.
  (Mycobacterium alttür paratüberküloz pastörizasyon kalan yeteneğine olabilir avium.)
  Isıl işlem yağsız süt tozu ve bütün süt tozu kalitesinin korunması, fonksiyonel özelliklerini etkiler, üreticileri tarafından kullanılan sıcaklık ve zaman kombinasyonları bitmiş toz gerekli istenen özelliklere bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir, böylece.
  Yağsız süt tozu olarak, ısıl işlem (ve tutma süresi) ölçüde un-denatüre peynir altı suyu protein miktarını ölçer whey protein azot indeksi (WPNI) tarafından ölçülebilir.
  Yağsız süt tozu işleme buharlaşma önce yağsız süt verilen ısı tedavisi ile tam yağlı süt ve ayran işleme farklıdır.
  Tutma süresi ile birlikte yağsız süt ısı işlem sıcaklığı üretilen tozun ısı sınıflandırma belirler. Bir “yüksek-sıcaklık” yöntemi için ısıl işlem 85-88 C süt ısıtma ve bu sıcaklıkta tutarak gerektirir iken “düşük-sıcaklık” olarak sınıflandırılır kaymağı alınmış süt tozu, süt, çok az veya hiç gerek tutan ile pastörize düşük sıcaklık 15 ila 30 saniye .. çünkü düşük yağ içeriği tozu üretimi için yağsız süt homojenize gereksinim yoktur. Yüksek ısı, ısı kararlı tozlar, aynı zamanda buharlaştırma koşullar değiştirmek sureti ile imal edilir.
  Homojenizasyon süt veya ayran işleme zorunlu bir adım değildir, ancak genellikle serbest yağ içeriği azaltmak amacıyla uygulanır.

  Post Tagged with
Comments are closed.