• Yağlı Süt Tozu

   

  TAM YAĞLI SÜT TOZU 

  YAĞLI SÜT TOZU ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

  Ürün Bilgisi: Tam Yağlı Süt Tozu
  Gramaj Özellikleri: 25 kg
  Raf Süresi: 1 Yıl
  Saklama Şartları: Oda Sıcaklığı
  Paketleme: 25 kg’lık kraft kağıdı

  SÜT TOZU KULLANIM ALANLARI

  • Pasta ve hamur işlerinde
  • Çikolata ve şekerlemelerde
  • Bisküvi, gofret ve bebek mamalarında
  • Dondurma yapımında
  • Hazır çorbalarda
  • Hayvanlar için hazırlanın mamalarda
  • Yoğurt yapımında

  Süt temininin ya da süt saklamanın zor olduğu yerlerde süt tozu tüketimi tercih edilmektedir. Ayrıca, Afrika gibi ülkelere gıda yardımlarında, sütün besin değerini o insanlara ulaştırmak için gıda güvenliği ve ekonomik sebepler nedeniyle yine süt tozutercih edilmektedir.

  YAĞLI SÜT TOZU

  Besin olarak mükemmel bir gıda olan sütün, bütün doğal özelliklerini koruyarak onu dayanıklı hale getirmek ve gıda sanayinin süt ihtiyacını karşılamak için süttozu üretim teknolojileri geliştirildi. Süt Tozu fabrikalarımız  Dünya da en gelişmiş sistemlerle, tamamı otomatik, bilgisayar kontrollü, modern tesislerini kurarak, bugün Avrupa normlarında üretim yapmaktadır.

  Süt tozu hiçbir katkı maddesi veya imalat yardımcı maddeleri kullanılmadan, bütün kalite kontrolleri yapılmış taze ve sağlıklı sütlerden üretilir. Üretim tamamen otomatik ve bilgisayar kontrollü sistemlerde el değmeden yapılır. Seçilen sütler önce pastörize edilir. Sütün içindeki suyun büyük kısmı vakumlu evapöratörlerde alınarak süt konsantresi elde edilir. Süt konsantresi kurutma odasında, kuru sıcak hava üzerine atomizerle püskürtülerek kurutulur. Süt Tozları krutulmuş süt zerrecikleri havadan ayrıştırılarak, soğutulur ve özel ambalajlarında paketlenerek depolanır.

  Bütün üretim aşamalarında muhtelif noktalardan alınan numunelerle devamlı kalite kontrolü içinde üretilen ürünlerimiz, bütün tetkiklerin tamamlanması ile kalitesi onaylanmış olarak satışa hazır hale getirilmektedir. İçeriği tamamen saf doğal, %100 süt olan  Süt Tozları, yağsız veya tam yağlı olarak üretilirler. Polietilenli kraft torba ambalajlarda 25kg. olarak gıda sanayinin hizmetine sunulmaktadır.Süt tozu Fabrikalarımız., en gelişmiş sistemlerle, tamamı otomatik, bilgisayar kontrollü, modern tesislerini kurarak, bugün Avrupa normlarında üretim yapmaktadır.


  Post Tagged with
Comments are closed.